wifi چیست ؟

wifi در اصل نام تجاری است که توسط Wi-Fi Alliance ثبت شده است ، این سازمان به محصولاتی که از استاندارد IEEE۸۰۲٫۱۱ پیروی میکنند و در شبکه های محلی یا LAN مورد استفاده قرار میگیرند اعطا میشود. امروزه در wifi در بسیاری از دستگاه ها استفاده میشود مانند انواع لوازم خانگی ، گوشی های موبایل ، لپ تاپ ها و …

شبکه های wifi دارای انواع الگریتم های رمز نگاری میباشند که بعضی از آن ها به علت قدیمی بودن دارای نقاط ضعف هستند و به سادگی میتوان در آن ها نفوذ کرد . الگوریتم رمزگذاری WEP یکی از ضعیف‌ترین روش‌های رمزگذاری است. این نوع رمزگذاری را نسبت به طول رمز و ترافیک شبکه می‌توان در مدت نسبتاً کوتاهی شکست. برخی از نسخه‌های WPS هم از امنیت خوبی برخوردار نیستند. ونیاز به مخفی کردن پین با برداشتن تیک WPS در تنظیمات مودم است .یکی از روش‌های انجام این نفوذ استفاده از دو ابزار تحت ویندوز به نام‌های Dumper و JumpStart و اندروید Andro Dumper و WPA WPS TESTER و … می‌باشد که با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توان براحتی و در یک زمان کوتاه شبکه وای فای را هک و به آن نفوذ نمود. در این روش که از یک Bug امنیتی در استاندارد WPS مودم یا AP شما استفاده می‌شود، قادر به یافتن پیچیده‌ترین رمزها در کمتر از یک دقیقه می‌باشد. استاندارد WPS مکانیزم امنیتی شبکه‌های Wi-Fi (وای فای) می‌باشد که جهت سهولت اتصال کاربر به APها و مودم‌های وایرلس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یک پارچگی wifi

یکی از مسائلی که در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها وجود دارد ، مدیریت متمرکز Access Point ها است ، به طوری که همه دستگاه ها در یک واحد مرکزی کنترل و مدیریت شوند و تمام اهراز هویت ها توسط یک سرور مرکزی صورت بگیرد ، این کار باعث افزایش امنیت و راحتی در مدیریت میشود. به طور مثال یک کارخانه با مسافت زیاد نیاز به چندین اکسس پوینت دارد و هر کدام دارای الگریتم و رمز جدا گانه هستند و دارای نام های متفاوت ولی با مدیرت یکپارچه میتوان یک شبکه یکدست به وجود آورد به نحوری که در همه اکسس پوینت ها با یک نام دیده شوند و کاربران به صورت اتوماتیک به قوی ترین اکسس پوینت متصل شوند.

wifi برای مراکز خرید و فروشگاه ها

با توجه به نقش مهم گوشی های هوشمند در فعالیت های روزانه، امروزه وای فای (WIFI) نقش مهمی در تجربه خرید مشتریان داراست.

  • ارائه یه راهکار وای فای با عملکرد و پوشش عالی در یک محیط متراکم (پر تردد)
  • فراهم کردن یک ارتباط پایدار wireless برای مشتریان در حین جا به جایی در محوطه .
  • پهنای باند کافی برای کاربران
  • تایید اعتبار دسترسی به منظور ارئه خدمات به کاربران واجد شرایط و مجاز
  • ارائه دادن محتوی تبلیغاتی و اطلاعیه ها به کاربر های متصل
  • مدریت هوشمند و متمرکز اکسس پوینت های داخل شبکه
  • حفظ و نگهداری کم هزینه